SUKDOLAK Pavel
1925 - 2022
Kew garden |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquatinta |
| | Pavel Sukdolák (1925-2022) Kew garden lept, akvatinta, 23,5 x 17,5 cm, sign. (...) |
SUKDOLAK Pavel
1925 - 2022
Žlutý člun |
Technik | | Aquatinta |
| | Pavel Sukdolák (1925-2022) Žlutý člun lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. (...) |
SUKDOLAK Pavel
1925 - 2022
Zrcadlo času |
Technik | | Aquatinta |
| | Pavel Sukdolák (1925-2022) Zrcadlo času lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. (...) |
SUKDOLAK Pavel
1925 - 2022
Zážeh |
Technik | | Aquatinta |
| | Pavel Sukdolák (1925-2022) Zážeh akvatinta, 32,5 x 23,5 cm, sign. DU Pavel (...) |
SUKDOLAK Pavel
1925 - 2022
Kompozice |
Technik | | Aquatinta |
| | Pavel Sukdolák (1925-2022) Kompozice lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU (...) |