STRANDBERG Hedvig
1842 - 1931
Figure in a punt at the waters edge |
Zuschreibung | | Zugeschrieben |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | Attributed to Hedvig Strandberg (1842-1931), Figure in a punt at the waters (...) |
STRANDBERG Hedvig
1842 - 1931
Landskapsmotiv med bebyggelse i fjärran |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9543 - STRANDBERG, Hedvig (1842-1931): Landskapsmotiv med bebyggelse i (...) |
STRANDBERG Hedvig
1842 - 1931
Skaraborgsgatan i Stockholm |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-06-02 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
| | 9377 - STRANDBERG, Hedvig (1842-1931),"Skaraborgsgatan i Stockholm, signerad (...) |
STRANDBERG Hedvig
1842 - 1931
Skaraborgsgatan i Stockholm |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-05-18 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
| | 8554 - STRANDBERG, Hedvig (1842-1931),"Skaraborgsgatan i Stockholm, signerad (...) |
STRANDBERG Hedvig
1842 - 1931
Ålandskap |
| | Hedvig Strandberg 1842-1931. Ålandskap. Signerad och daterad H Strandberg 84. (...) |