STRANDBERG Gabriel
1885 - 1966
"Grottor: Motiv från Medelpad |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Gabriel Strandberg 1885-1966. "Grottor: Motiv från Medelpad 1952". Signerad (...) |
STRANDBERG Gabriel
1885 - 1966
Blomsterstilleben |
| | Gabriel Strandberg 1885-1966. Blomsterstilleben. Signerad och daterad Gabbe (...) |
STRANDBERG Gabriel
1885 - 1966
Utsiktfrån Kungsklippan |
| | 9640 D - STRANDBERG, Gabriel (1885-1966): Utsiktfrån Kungsklippan, signerad o (...) |
STRANDBERG Gabriel
1885 - 1966
Untitled |
| | 8699 D - STRANDBERG, Gabriel (1885-1966): arkbild, signerad Gabriel Strandberg (...) |
STRANDBERG Gabriel
1885 - 1966
Vy mot Kastellholmen, Stockholm |
| | Gabriel Strandberg 1885-1966. Vy mot Kastellholmen, Stockholm. Signerad och (...) |