STENVINKEL Jan
1933 - 1989
Abstrakt komposition i blått |
Zuschreibung | | Zugeschrieben |
| | Catalogue text Jan Stenvinkel 1933-1989. Tillskriven. Abstrakt komposition i (...) |
STENVINKEL Jan
1933 - 1989
Minnenas hav IV |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik, Holztafel |
| | 96 STENVINKEL, JAN, 1933-1989 'Minnenas hav IV'. Dagboksanteckningar. (...) |
STENVINKEL Jan
1933 - 1989
Utan titel. |
Technik | | Leinwand |
| | 988. JAN STENVINKEL1933-1989, Utan titel. SigneradStenvinkel. Duk 80 x 99 cm. (...) |
STENVINKEL Jan
1933 - 1989
Flaggan |
| | 9068 D - STENVINKEL, Jan (1933-1989):"Flaggan", signerad Stenvinkel (...) |
STENVINKEL Jan
1933 - 1989
Kustmotiv |
Technik | | Druck |
| | 183.STENVINKEL, JAN, färglitografi, sign o numr 110/260.(d) Kustmotiv. Prints |