STANLEY Carl Frederik
1738 - 1813
KAISERLICHER TRIUMPHZUG |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Feder, Papier |
| | Carl Frederik Stanley, 1738 Westminster, London "" 1813 Kopenhagen (...) |
STANLEY Carl Frederik
1738 - 1813
Maren (The Mare) |
Technik | | Bleistift, Tinte, Papier |
| | Maren (The Mare). Unsigned. Inscribed in pencil 205 Maren. Drawing ink and (...) |
STANLEY Carl Frederik
1738 - 1813
The Danish poet and playwright Johannes Ewald |
Technik | | Marmor |
| | Carl Frederik Stanley: The Danish poet and playwright Johannes Ewald (...) |
STANLEY Carl Frederik
1738 - 1813
Statens Museum for Kunst har to buster forestillende Johannes Ewald |
Technik | | Gips |
| | Carl Frederik Stanley , f. Westminster 1738, d. København 1813 Statens Museum (...) |
STANLEY Carl Frederik
1738 - 1813
Profilportræt af en herre |
Technik | | Mischtechnik, Papier |
| | Carl Frederik Stanley: Profilportræt af en herre. Sign. C. F. Stanley fecit (...) |