STALLARHOLM Uno
1894 - 1974
Nordiskamuseet och galärvarvet |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Radierung |
| | 9172 D - STALLARHOLM, Uno (1894-1974): "Nordiskamuseet och galärvarvet", (...) |
STALLARHOLM Uno
1894 - 1974
Vy över Stockholms slott |
Technik | | Lithographie |
| | 9435 - STALLARHOLM, Uno (1894-1974): Vy över Stockholms slott, litografi, (...) |
STALLARHOLM Uno
1894 - 1974
Slagsmål på Auktion |
Technik | | Radierung |
| | 9371 D - STALLARHOLM, Uno (1894-1974): "Slagsmål på Auktion", etsning, (...) |
STALLARHOLM Uno
1894 - 1974
Kvinnorov. |
Technik | | Malerei |
| | 48963. STALLARHOLM, UNO. Tuschlavering, sign. A305:284 |
STALLARHOLM Uno
1894 - 1974
Skärgårdsmotiv med fiskarpar |
Technik | | Aquarell |
| | Uno Stallarholm 1894-1974, akvarell, skärgårdsmotiv med fiskarpar, sign. 30x60 |