STæHR NIELSEN Erik
1890 - 1921
View of coast with ships |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 2414/598 , Erik Stæhr-Nielsen , (b. Copenhagen 1890, d. Esbønderup Skovhuse (...) |
STæHR NIELSEN Erik
1890 - 1921
View from Grib Skov |
| | Erik Stæhr-Nielsen , (b. Copenhagen 1890, d. Esbønderup Skovhuse 1921) View (...) |
STæHR NIELSEN Erik
1890 - 1921
People around a fire |
| | Erik Stæhr-Nielsen , (b. Copenhagen 1890, d. Esbønderup Skovhuse 1921) People (...) |
STæHR NIELSEN Erik
1890 - 1921
Six compositions |
Technik | | Aquarell, Tinte |
| | Erik Stæhr-Nielsen , (b. Copenhagen 1890, d. Esbønderup Skovhuse 1921) Six (...) |
STæHR NIELSEN Erik
1890 - 1921
Six compositions |
Technik | | Aquarell, Tinte |
| | 2351/617 , Erik Stæhr-Nielsen , (b. Copenhagen 1890, d. Esbønderup Skovhuse (...) |