SKOGSBERG Harald
1889 - 1980
Riff, Raff, Rug Divider |
Technik | | Teppich |
| | Objektsbeskrivning MAGNUS SKOGSBERG & MIMMI SMART, "Riff, Raff, Rug Divider", (...) |
SKOGSBERG Harald
1889 - 1980
Troll med bortrövad flicka |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | Harald Skogsberg. Troll med bortrövad flicka. Signerad och daterad 1925. (...) |
SKOGSBERG Harald
1889 - 1980
Weekend |
Technik | | Mischtechnik |
| | Harald Skogsberg. 'Weekend'. Signerad och daterad 1936. Blandteknik. 14,5X12,5 (...) |
SKOGSBERG Harald
1889 - 1980
Djävul och ängel |
| | Harald Skogsberg Djävul och ängel. Signerad olja på pannå. 24,5X16,5 cm. (...) |
SKOGSBERG Harald
1889 - 1980
Kassören |
Technik | | Gouache |
| | Harald Skogsberg 1889-1980. ”Kassören”, ”Underhållningsprogram”, ”I museet”, (...) |