Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Curt Sjöberg, b. 1911, d. 1987 (CD) "Kryddbotorget, Gamla Linköping". Signed (...) |
| | D -SJÖBERG, Curt (född 1912): "Gamla malmgårdar", signerad och dateradC. (...) |
| | 8366 D - SJÖBERG, Curt (född 1912): "Gamla malmgårdar", signerad och daterad (...) |
Franska värdshuset, Djurgården |
| | 8367 D - SJÖBERG, Curt (född 1912): "Franska värdshuset, Djurgården", signerad (...) |
| | 8368 D - SJÖBERG, Curt (född 1912): "Mosebacke torg", signerad och daterad C. (...) |