SJÖSVÄRD John
1890 - 1958
JEUX EQUESTRES / DE LA XVIME OLYMPIADE |
Technik | | Farblithographie |
| | JOHN SJÖSVÄRD (1890-1958) JEUX EQUESTRES / DE LA XVIME OLYMPIADE. 1956. 39x24 (...) |
SJÖSVÄRD John
1890 - 1958
S:t Göran och draken |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bronze |
| | JOHN SJÖSVÄRD 1890-1958 S:t Göran och draken Signerad John Sjösvärd. (...) |
SJÖSVÄRD John
1890 - 1958
Steppens frie |
| | 9048 D - SJÖSVÄRD, John (1890-1958): "Steppens frie"", signerad Sjösvärd, olja (...) |
SJÖSVÄRD John
1890 - 1958
Kavallerist |
| | D -SJÖSVÄRD, John (1890-1958): Kavallerist, K3, Växjö, signerad odaterad -46, (...) |
SJÖSVÄRD John
1890 - 1958
Kapplöpngsbanan |
| | 9018 D - SJÖSVÄRD, John (1890-1958): (...) |