Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Joseph Schex (German 1819-1894), PORTRAIT OF A LADY, THREE-QUARTER LENGTH (...) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | Joseph Schex Tyskland 1819-1894. Möte vid källan. Signerad och daterad J Schex (...) |
Technik | | Malerei |
| | - JOSEPH SCHEX Tyskland 1819-1894 The lovers quarrel Signerad och daterad J. (...) |
| | Ölstudie mit dem Bildnis eines schlafenden Mannes mit weißem Haar. Öl auf (...) |