ROTHMAN Lenke
1929 - 2008
Komposition |
| | Catalogue text Lenke Rothman-Arnér 1929-2008. Komposition. Olja på duk, 73 x (...) |
ROTHMAN Lenke
1929 - 2008
Skuggor |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | LENKE ROTHMAN 1929-2008 Skuggor, stenansikte och farledsmärke Signerad och (...) |
ROTHMAN Lenke
1929 - 2008
På tennisplan |
Technik | | Tempera |
| | 1741 D -LENKE ROTHMAN 1929-2008 På tennisplan, gamla teckningar och ett djur (...) |
ROTHMAN Lenke
1929 - 2008
Komposition |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9046 D - ROTHMAN, Lenke (född 1929): Komposition, blandteknik, signerad (...) |
ROTHMAN Lenke
1929 - 2008
Utan titel |
Technik | | Tempera |
| | D -LENKE ROTHMAN 1929-2008 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Lenke (...) |