RIVES ELFVÉN Leida
1915 - 1989
Untitled |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Leinwand |
| | Leida Rives-Elfvén (Estland/Sverige, 1915-1989) Untitled Faintly signed (...) |
RIVES ELFVÉN Leida
1915 - 1989
I-XXI |
Technik | | Farblithographie |
| | Rives-Elfven, Leida. (Swedish, 1915-1989). "I-XXI". 1956. Lithograph in (...) |
RIVES ELFVÉN Leida
1915 - 1989
Sommarlandskap |
| | 8396 D - RIVES, Leida (1915-1989): Sommarlandskap, signerad och daterad L (...) |
RIVES ELFVÉN Leida
1915 - 1989
Komposition |
Technik | | Lithographie |
| | 8690 D - RIVES, Leida (1915-1989): Komposition, signerad och daterad L Rives (...) |
RIVES ELFVÉN Leida
1915 - 1989
Komposition |
Technik | | Siebdruck |
| | - RIVES, Leida, (1915-1989): Komposition,signerad L Rives, serigrafi, 30 ex, (...) |