REEVE Kenneth
1910 - 2012
Gristmill |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | Kenneth J Reeve (IN, 1910-2012) 13.5×20 , WC , Signed lower right , 18th (...) |
REEVE Kenneth
1910 - 2012
The Covered Well |
Technik | | Radierung |
| | Kenneth Reeve, Kenneth Reeve, Illinois, Indiana (1910 - 2012), The Covered (...) |
REEVE Kenneth
1910 - 2012
A Country Road |
Technik | | Radierung, Aquatinta |
| | Kenneth Reeve, Kenneth Reeve, Illinois, Indiana (1910 - 2012), A Country Road, (...) |
REEVE Kenneth
1910 - 2012
The Old Mill |
| | Kenneth Reeve, Kenneth Reeve, Illinois, Indiana (1910 - 2012), The Old Mill, (...) |
REEVE Kenneth
1910 - 2012
Winter Farm |
Technik | | Aquarell |
| | Kenneth J Reeve (IN,1910 - 2012) 9x12 , WC , signed lower right , Winter Farm (...) |