Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | ROBERTA “BOBBI” HAVILAND (CANADIAN, 20 TH CENTURY) WINTER SUN, COBALT (...) |
Technik | | Aquarell |
| | GORDON PETERS (CANADIAN, 1920-) ELLESMERE ISLAND WATERCOLOUR; SIGNED LOWER (...) |
UNTITLED (WINDSWEPT TREES) AND (NOCTURE) |
Technik | | Keramik |
| | JON PARTRIDGE (CANADIAN, 1949-) UNTITLED (WINDSWEPT TREES) AND (NOCTURE) TWO (...) |
Technik | | Gips |
| | DORA de PEDERY-HUNT (CANADIAN, 1913-2002) QUEEN ELIZABETH CIRCULAR PLASTER (...) |
Technik | | Metall |
| | HILARY CLARK COLE (CANADIAN, 1944-) UNTITLED (FERN GODDESS) WELDED METAL (...) |