10665
Uppsala Auction
Uppsala
Sweden
2016-08-16
356

UPPSALA AUCTION

Sweden, Uppsala, 2016-08-16

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Decorative Sale"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 356, Seiten 1 bis 72, aktuelle Seite 1
Mansporträtt
ANONYMOUS,Mansporträtt,Uppsala Auction SE 2016-08-16
Postennummer 1
Ol, Leinwand
Schätzungen
SEK 2.000 - SEK 3.000 (EUR 212 - EUR 317)
Auszeichnung
SEK 1.100 (EUR 116)
33.50 X 27.50 cm
Okänd konstnär 1800-tal. Mansporträtt. Senempire. Olja på duk. 33,5 x 27,5.
1739 - 1818
Engelska trädgården vid Forsmarks bruk
MARTIN Elias 1739-1818,Engelska trädgården vid Forsmarks bruk,Uppsala Auction SE 2016-08-16
Postennummer 3
Nachfolger
Radierung
Schätzungen
Auszeichnung
Elias Martin 1739-1818. Efter. "Engelska trädgården vid Forsmarks bruk" och (...)
1928 - 1998
Blå vindruvor
von SCHANTZ Philip 1928-1998,Blå vindruvor,1987,Uppsala Auction SE 2016-08-16
Postennummer 5
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
Schätzungen
Auszeichnung
Datum des Werks
Philip von Schantz 1928-1998. Blå vindruvor. Signerad och daterad v. Schantz (...)
Mansporträtt
DE CHAMPAIGNE Philippe 1602-1674,Mansporträtt,Uppsala Auction SE 2016-08-16
Postennummer 8
Nachfolger
Ol, Leinwand
Schätzungen
Philippe de Champaigne Frankrike 1602-1674. Hans efterföljd. 1800-tal. (...)
1847 - 1916
Lantlig idyll
NORDGREN Anna 1847-1916,Lantlig idyll,Uppsala Auction SE 2016-08-16
Postennummer 12
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand, Holztafel
Schätzungen
Auszeichnung
Anna Nordgren 1846-1916. Lantlig idyll. Signerad Anna Nordgren. Olja på duk (...)