| | SEK 2.000 - SEK 3.000 (EUR 212 - EUR 317) |
| | Okänd konstnär 1800-tal. Mansporträtt. Senempire. Olja på duk. 33,5 x 27,5. |
Engelska trädgården vid Forsmarks bruk |
Zuschreibung | | Nachfolger |
Technik | | Radierung |
| | Elias Martin 1739-1818. Efter. "Engelska trädgården vid Forsmarks bruk" och (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Philip von Schantz 1928-1998. Blå vindruvor. Signerad och daterad v. Schantz (...) |
Zuschreibung | | Nachfolger |
| | Philippe de Champaigne Frankrike 1602-1674. Hans efterföljd. 1800-tal. (...) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | Anna Nordgren 1846-1916. Lantlig idyll. Signerad Anna Nordgren. Olja på duk (...) |