10665
Uppsala Auction
Uppsala
Sweden
2010-08-23
457

UPPSALA AUCTION

Sweden, Uppsala, 2010-08-23

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Auction Sale August"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 457, Seiten 1 bis 92, aktuelle Seite 1
1921 - 1989
Komposition
ANDERSSON Fred 1921-1989,Komposition,1958,Uppsala Auction SE 2010-08-23
Postennummer 1331
Original (Signiertes Werk)
Aquarell
Datum des Werks
Fred Andersson 1921-1989. Komposition. Signerad och daterad Fred Andersson (...)
1889 - 1955
Ovädersmoln över Upplandsslätten
LINDKVIST Jonas 1889-1955,Ovädersmoln över Upplandsslätten,1925,Uppsala Auction SE 2010-08-23
Postennummer 337
Original (Signiertes Werk)
Malerei
Auszeichnung
Datum des Werks
Jonas Lindkvist 1889-1955. ”Ovädersmoln över Upplandsslätten”. Signerad och (...)
1879 - 1944
Hågahögen
THUNMAN Olof 1879-1944,Hågahögen,1932,Uppsala Auction SE 2010-08-23
Postennummer 352
Original (Signiertes Werk)
Zeichnung
Auszeichnung
Datum des Werks
Olof Thunman 1879-1944. Hågahögen. Signerad och daterad Olof Thunman, Håga, (...)
1863 - 1943
Kvinna i sorgflor
HOLMGREN Wilhelm 1863-1943,Kvinna i sorgflor,Uppsala Auction SE 2010-08-23
Postennummer 414
Ol, Holztafel
Auszeichnung
Vilhelm Holmgren 1863-1943. Kvinna i sorgflor. Monogramsignerad V.H. Olja på (...)
Barn i blomsteräng
ÅNGSÄTER Hans 1935,Barn i blomsteräng,Uppsala Auction SE 2010-08-23
Postennummer 418
Ol, Holztafel
Schätzungen
Hans Ångsäter född 1935.Barn i blomsteräng. Monogramsignerad HÅ. Olja på (...)