Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Elizabeth Catlett, (American, 1915-2012), Lesson, c. 1955, lithograph, signed (...) |
Technik | | Radierung |
| | Otto Schneider, (American, 1875-1946), Untitled (Michigan Avenue), 1928, (...) |
Technik | | Radierung |
| | Pierre Bonnard, (French, 1867-1947), Le Bonne Graveur, c. 1930, etching, 7.75" (...) |
Technik | | Aquarell |
| | Emil Armin, (American, 1883-1972), Orient Point Beach, 1963, watercolor, (...) |
| | Copy Berg, (American, 1951-1999), Untitled, 1990, oil on canvas, signed and (...) |