Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Joyce Roybal (American, b. 1955) "Musicians," c. 1980, oil on canvas, 10" x (...) |
Technik | | Pastell |
| | Henry Leon Roecker (American, 1865-1941) "Landscape," c. 1930, pastel, 16.25" (...) |
Technik | | Gouache |
| | Copeland Charles Burg (American, 1895-1961) "Untitled," c. 1950, gouache, 3.5" (...) |
Technik | | Radierung |
| | Francoise Deberdt (French, 1934) "Untitled," c. 1980, etching, 9.75" x 19.25", (...) |
Technik | | Aquarell |
| | Yitzhak Frenkel-Frenel (Ukrainian, 1899-1981) "Vibrant Pastoral," c. 1970, (...) |