10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-04-05
145

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-04-05

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Stadsauktion"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 145, Seiten 1 bis 29, aktuelle Seite 1
Bonhomie
BONNEFOY Henri Arthur 1839-1917,Bonhomie,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-05
Postennummer 9001
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
9001 - BONNEFOY, Henri-Arthur (Frankrike1839-1917): Bonhomie, signerad, olja (...)
1899 - 1984
Fiskarrekvisita
LORENTZON Waldemar 1899-1984,Fiskarrekvisita,1946,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-05
Postennummer 9008
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
Datum des Werks
9008 D - LORENTZON, Valdemar (1899-1984): "Fiskarrekvisita", signerad Lorentz (...)
1899 - 1986
Möte
OLSON Axel 1899-1986,Möte,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-05
Postennummer 9009
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
9009 D - OLSON, Axel (1899 - 1986): Möte, signerad Axel Olson, olja på duk , (...)
S Örskär
OLSSON N 1900-1900,S Örskär,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-05
Postennummer 9015
Original (Signiertes Werk)
Pastell
Auszeichnung
9015 - OLSSON, N (1900-tal): "S Örskär", signerad och daterad N Olsson, (...)
DagensNyheter
PYK Madeleine 1934,DagensNyheter,1970,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-04-05
Postennummer 9030
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
Datum des Werks
9030 D - PYK, Madeleine (född 1934): DagensNyheter, signerad och daterad M. (...)