Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9001 - BONNEFOY, Henri-Arthur (Frankrike1839-1917): Bonhomie, signerad, olja (...) |
| | 9008 D - LORENTZON, Valdemar (1899-1984): "Fiskarrekvisita", signerad Lorentz (...) |
| | 9009 D - OLSON, Axel (1899 - 1986): Möte, signerad Axel Olson, olja på duk , (...) |
Technik | | Pastell |
| | 9015 - OLSSON, N (1900-tal): "S Örskär", signerad och daterad N Olsson, (...) |
| | 9030 D - PYK, Madeleine (född 1934): DagensNyheter, signerad och daterad M. (...) |