10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2011-02-08
226

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2011-02-08

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Stadsauktion"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 226, Seiten 1 bis 46, aktuelle Seite 1
Djurgårdsbron
HÖGLUND Karl 1940,Djurgårdsbron,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-08
Postennummer 9015
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
Auszeichnung
9015 D - HÖGLUND, Karl (född 1940): Djurgårdsbron, signerad, ea, (...)
Cabarét
HÖGLUND Karl 1940,Cabarét,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-08
Postennummer 9019
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
Auszeichnung
9019 D - HÖGLUND, Karl (född 1940): Cabarét, signerad Karl Höglund, 221/290, (...)
Allmogeinterör med figurer
ANONYMOUS,Allmogeinterör med figurer,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-08
Postennummer 9023
Ol, Leinwand
Auszeichnung
EUR 1.000
40.00 X 48.00 cm
9023 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-talets början): Allmogeinterör med figurer, olja på papper; uppfodradpå duk, 40x48; skador, oramad Utrop: SEK 1 500 (EUR 160)
Motiv frånVaxholms Kastell
DE WOLFE Ronald 1920,Motiv frånVaxholms Kastell,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-08
Postennummer 9024
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
9024 D - DE WOLFE, Ronald (född 1920): Motiv frånVaxholms Kastell, signerad R (...)
1876 - 1950
Torghandel
BOLINK Bert Henri 1876-1950,Torghandel,Stadsauktion Frihamnen SE 2011-02-08
Postennummer 9028
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Auszeichnung
9028 D - BOLINK, Bert Henri (1876-1950): Torghandel, signerad, olja på duk, (...)