Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9108 - JUUL, Ole (Norge 1852-1927): Fjällandskap, signerad Ole Juul, olja på (...) |
| | 9001 D - WALLMAN, Uno (1913-2004): Figurkomposition, signerad och daterad Uno (...) |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2010-01-19 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
Technik | | Lithographie |
| | 9005 D - SOLIN, Timo (1947): Kvinnokomposition, signerad och numrerad 36/50, (...) |
Den vår de svage kallahöst |
| | 9006 D - OSSLUND, Erik (1913-82): "Den vår de svage kallahöst", signerad Erik (...) |
Objekt i form av bemålatvikingaskepp monterat på brunnslock |
Technik | | Malerei |
| | 9007 D - CARLSTRÖM Lennart (samtida): Objekt i form av bemålatvikingaskepp (...) |