Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | 9009 D - LJUNGGREN, Reinhold (född 1920): Vintrerlandskap, signerad , (...) |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-08-25 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Stockholm versteigert.
| | 9010 D - BÄCK, Yngve (Finland, 1904-90): Solbelysta tallar, signerad och (...) |
| | 9011 D - RAUTHOVI, Erik (Finland, 1907-1967): Syende kvinna, signerad och (...) |
| | 9012 D - KALIMA, Veli (Finland,1894-1968): Motiv från Åland (...) |
Technik | | Gouache |
| | 9013 D - BLANCHARD, Maurice (1900-tal): Motiv från Paris, signerad (...) |