10618
Stadsauktion Frihamnen
Stockholm
Sweden
2009-08-11
173

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Stockholm, 2009-08-11

Katalog- und Auktionsergebnisse

"STADSAUKTION"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 173, Seiten 1 bis 35, aktuelle Seite 1
Motiv med Gustav Mannheim
ANONYMOUS,Motiv med Gustav Mannheim,1954,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-08-11
Postennummer 9002
Original (Signiertes Werk)
Mischtechnik
Schätzungen
SEK 1.000 (EUR 97)
Auszeichnung
SEK 1.200 (EUR 116)
Datum des Werks
1954
38.00 X 28.00 cm
9002 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv med Gustav Mannheim, blandteknik, signerad och daterad H Hjelt 54, 38x28 Utrop: SEK 1000 (EUR 90) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-08-11 kl (...)
1914 - 1990
Blomsterstilleben
GUTMANN Nathan 1914-1990,Blomsterstilleben,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-08-11
Postennummer 9005
Original (Signiertes Werk)
Ol
Schätzungen
Auszeichnung
9005 D - GUTMANN, Natan (1914-1990): Blomsterstilleben, signerad N. Gutman, (...)
1909 - 1997
Bymotiv
HEDQVIST Tage 1909-1997,Bymotiv,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-08-11
Postennummer 9006
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
9006 D - HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): Bymotiv, monogramsignerad o daterad (...)
Bymotiv
D'ANTY Henry Maurice 1910-1998,Bymotiv,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-08-11
Postennummer 9009
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
9009 D - D´ANTY, Henri (Frankrike 1910-1998): Bymotiv, signerad, olja på duk, (...)
Kvinna med fruktkorg
ANONYMOUS,Kvinna med fruktkorg,Stadsauktion Frihamnen SE 2009-08-11
Postennummer 9010
Ol, Leinwand
Schätzungen
SEK 3.000 (EUR 290)
Auszeichnung
SEK 1.200 (EUR 116)
81.00 X 54.00 cm
9010 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Kvinna med fruktkorg, olja på duk, 81x54 Utrop: SEK 3000 (EUR 270) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-08-11 kl (...)