Motiv med Gustav Mannheim |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9002 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv med Gustav Mannheim, blandteknik, signerad och daterad H Hjelt 54, 38x28 Utrop: SEK 1000 (EUR 90) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-08-11 kl (...) |
| | 9005 D - GUTMANN, Natan (1914-1990): Blomsterstilleben, signerad N. Gutman, (...) |
| | 9006 D - HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): Bymotiv, monogramsignerad o daterad (...) |
| | 9009 D - D´ANTY, Henri (Frankrike 1910-1998): Bymotiv, signerad, olja på duk, (...) |
| | 9010 - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Kvinna med fruktkorg, olja på duk, 81x54 Utrop: SEK 3000 (EUR 270) Lämna ett inropsuppdrag på detta föremål Budgivningen stänger 2009-08-11 kl (...) |