10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2008-05-26
245

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2008-05-26

Katalog- und Auktionsergebnisse

"City auction"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 245, Seiten 1 bis 49, aktuelle Seite 1
Gårdsmusikanterna
ELFSTRÖM Elvira 1899,Gårdsmusikanterna,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-26
Postennummer 9012
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
Schätzungen
ELFSTRÖM, Elvira (född 1899): "Gårdsmusikanterna", signerad Elfström, olja på (...)
tiggare utanför kyrka
MESTER Alexander Christoph Samuel 1816-1845,tiggare utanför kyrka,Stadsauktion Frihamnen 2008-05-26
Postennummer 9182
Aquarell
Schätzungen
MESTER, Alexander Christoph Samuel (Estland 1816-45): tiggare utanför kyrka, (...)
landskap med borg och fiskare
BRANDT Augusta,landskap med borg och fiskare,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-26
Postennummer 9254
Zugeschrieben
Bleistift
Schätzungen
BRANDT, Augusta, tillskriven, landskap med borg och fiskare, blyerts, (...)
1905 - 1961
Stockholmsmotivmed Skeppsbron
BÜLOW Folke 1905-1961,Stockholmsmotivmed Skeppsbron,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-26
Postennummer 8325
Original (Signiertes Werk)
Ol
Schätzungen
- BÜLOW, Folke (1905-1961): Stockholmsmotivmed Skeppsbron, signerad F Bülow (...)
Fink
LIDQVIST Arne 1919,Fink,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-05-26
Postennummer 8458
Ol, Leinwand
Schätzungen
- LIDQVIST, Arne (född 1919): Fink, signeradA Lidqvist, olja på duk, (...)