Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | - ANDERSEN, Johan Meyer (1918-); Landskap med häst o vagn, signerad, olja på (...) |
Technik | | Lithographie |
| | - BILLGREN, Ola (1940-2001): Interiör med flicka, signerad Ola Billgren 71, (...) |
| | - ALVAR, Gunnar (1922) Landskap, signerad och daterad 48, olja på duk, (...) |
| | - EGNELL, Allan, (1884-1960): "Tynnelsö", signerad Egnell, olja på pannå, (...) |
Technik | | Farblithographie |
| | - PYK, Madeleine (född 1934): Interiör, signerad M Pyk, numrerad, (...) |