10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2008-04-14
307

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2008-04-14

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Stadsauktion"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 307, Seiten 1 bis 62, aktuelle Seite 1
Landskap med häst o vagn
ANDERSEN Johan Meyer 1918,Landskap med häst o vagn,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-04-14
Postennummer 8321
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
- ANDERSEN, Johan Meyer (1918-); Landskap med häst o vagn, signerad, olja på (...)
1940 - 2001
Interiör med flicka
BILLGREN Ola 1940-2001,Interiör med flicka,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-04-14
Postennummer 8440
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
- BILLGREN, Ola (1940-2001): Interiör med flicka, signerad Ola Billgren 71, (...)
Landskap
ALVAR Gunnar 1922,Landskap,1948,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-04-14
Postennummer 8571
Ol, Leinwand
Datum des Werks
- ALVAR, Gunnar (1922) Landskap, signerad och daterad 48, olja på duk, (...)
1884 - 1960
Tynnelsö
EGNELL Allan 1884-1960,Tynnelsö,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-04-14
Postennummer 8679
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
- EGNELL, Allan, (1884-1960): "Tynnelsö", signerad Egnell, olja på pannå, (...)
Interiör
PYK Madeleine 1934,Interiör,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-04-14
Postennummer 9002
Original (Signiertes Werk)
Farblithographie
- PYK, Madeleine (född 1934): Interiör, signerad M Pyk, numrerad, (...)