10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2008-03-31
209

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2008-03-31

Katalog- und Auktionsergebnisse

"StadsAuktion"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 209, Seiten 1 bis 42, aktuelle Seite 1
Vårlandskap
MAGNUSON Gustav,Vårlandskap,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-03-31
Postennummer 9187
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
Schätzungen
9187 D - MAGNUSON Gustav(samtida):Vårlandskap, signerad och daterad 51, olja (...)
Figurkompostion
wikström örjan 1948,Figurkompostion,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-03-31
Postennummer 9220
Original (Signiertes Werk)
Mischtechnik
Schätzungen
9220 D - WIKSTRÖM, Örjan (f. 1948):Figurkompostion, signerad Örjan Wikström, (...)
Figurkomposition
GORANSSON Astrid 1956,Figurkomposition,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-03-31
Postennummer 9393
Original (Signiertes Werk)
Mischtechnik
Schätzungen
9393 D - GÖRANSSON, Astrid (1956):Figurkomposition, signerad, blandteknik, (...)
1877 - 1958
kustlandskap med häst och vagn
KONGSBAK Alfred 1877-1958,kustlandskap med häst och vagn,1920,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-03-31
Postennummer 9438
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
Datum des Werks
9438 D - KONGSBAK, Alfred (Danmark 1877-1958), kustlandskap med häst och vagn, (...)
Stilleben
EKLOF Maria,Stilleben,1932,Stadsauktion Frihamnen SE 2008-03-31
Postennummer 8675
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand, Holztafel
Schätzungen
Auszeichnung
Datum des Werks
8675 - EKLÖF, Maria (1900-tal): Stilleben, signerad Maria Eklöf 1932, olja på (...)