Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9187 D - MAGNUSON Gustav(samtida):Vårlandskap, signerad och daterad 51, olja (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9220 D - WIKSTRÖM, Örjan (f. 1948):Figurkompostion, signerad Örjan Wikström, (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9393 D - GÖRANSSON, Astrid (1956):Figurkomposition, signerad, blandteknik, (...) |
kustlandskap med häst och vagn |
| | 9438 D - KONGSBAK, Alfred (Danmark 1877-1958), kustlandskap med häst och vagn, (...) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | 8675 - EKLÖF, Maria (1900-tal): Stilleben, signerad Maria Eklöf 1932, olja på (...) |