Hamnmotiv, signerad M. Huss W. |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | - HUSS WALLIN, Mona (född 1944): Hamnmotiv, signerad M. Huss W., 1977, (...) |
Rickard, 19-tal, bröllop, signerad Rickard Krantz |
| | - KRANTZ, Rickard, 1900-tal, bröllop, signerad Rickard Krantz, olja på duk, (...) |
komposition, triptyk, signerad, 2/13 |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2007-06-11 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
Technik | | Lithographie |
| | - NYSTRÖM, Lennart (född 1944): komposition, triptyk, signerad, 20/130,, (...) |
Sonja med bukett, signerad Allan Egnell |
| | - EGNELL, Allan (1884-1960): Sonja med bukett, signerad Allan Egnell, olja på (...) |
"Fårhjord", signerad Thage Nordholm |
| | - NORDHOLM, Thage (1927-90): "Fårhjord", signerad Thage Nordholm, olja på duk, (...) |