10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2007-05-14
217

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2007-05-14

Katalog- und Auktionsergebnisse

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 217, Seiten 1 bis 44, aktuelle Seite 1
Landskap med byggnad
ANONYMOUS,Landskap med byggnad,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-05-14
Postennummer 8791
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
SEK 108 (EUR 12)
19.00 X 24.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Landskap med byggnad, signerad Forti, olja på duk, (...)
UNTITLED
ANONYMOUS,UNTITLED,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-05-14
Postennummer 8799
Ol, Leinwand
Schätzungen
SEK 108 (EUR 12)
14.00 X 20.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets början, ruinlandskap med segelbåt, otydlig signatur, olja på duk, (...)
Blomsterstilleben
ANONYMOUS,Blomsterstilleben,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-05-14
Postennummer 9339
Ol, Holztafel
Schätzungen
SEK 130 (EUR 14)
27.00 X 38.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR; Blomsterstilleben, olja på pannå, (...)
untitled
ANONYMOUS,untitled,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-05-14
Postennummer 9182
Ol, Holztafel
Schätzungen
EUR 108
38.00 X 27.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Adelsman, olja på pannå, (...)
Månskenslandskap
ANONYMOUS,Månskenslandskap,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-05-14
Postennummer 9237
Ol, Holztafel
Schätzungen
EUR 108
50.00 X 60.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Månskenslandskap, sign Mac Ray, olja på pannå, (...)