10618
Stadsauktion Frihamnen
Landskrona
Sweden
2007-04-30
229

STADSAUKTION FRIHAMNEN

Sweden, Landskrona, 2007-04-30

Katalog- und Auktionsergebnisse

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 229, Seiten 1 bis 46, aktuelle Seite 1
Trädgårdsmöbel i skärgårdslandskap, signerad Nyberg 47
NYBERG Tore,Trädgårdsmöbel i skärgårdslandskap, signerad Nyber,Stadsauktion Frihamnen 2007-04-30
Postennummer 9218
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
- NYBERG, Tore, Trädgårdsmöbel i skärgårdslandskap, signerad Nyberg 47, olja (...)
UNTITLED
ANONYMOUS,UNTITLED,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-04-30
Postennummer 9004
Ol, Leinwand
Schätzungen
EUR 108
32.00 X 44.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, Fjällandskap med hus, olja på duk, (...)
UNTITLED
Postennummer 9007
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
EUR 108
56.00 X 38.00 cm
- OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, Fors, otydlöigt signerad o daterad 52?, olja på duk, (...)
1910 - 1994
Härsor i dimma
HANSSON Berta 1910-1994,Härsor i dimma,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-04-30
Postennummer 9107
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
Schätzungen
- HANSSON, Bertha, "Härsor i dimma", signerad Bertha Hansson, olja på pannå, (...)
1881 - 1945
OLJEMÅLNINGAR
KLEIMER Axel 1881-1945,OLJEMÅLNINGAR,1936,Stadsauktion Frihamnen SE 2007-04-30
Postennummer 9459
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand, Holztafel
Schätzungen
Datum des Werks
- OLJEMÅLNINGAR, 2 st, Axel Kleimer (1881-1945); "Skansen Kronan i Göteborg" (...)