Trädgårdsmöbel i skärgårdslandskap, signerad Nyberg 47 |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | - NYBERG, Tore, Trädgårdsmöbel i skärgårdslandskap, signerad Nyberg 47, olja (...) |
| | - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, Fjällandskap med hus, olja på duk, (...) |
| | - OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, Fors, otydlöigt signerad o daterad 52?, olja på duk, (...) |
| | - HANSSON, Bertha, "Härsor i dimma", signerad Bertha Hansson, olja på pannå, (...) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | - OLJEMÅLNINGAR, 2 st, Axel Kleimer (1881-1945); "Skansen Kronan i Göteborg" (...) |