| | 464 Ernst Smith, olja, landskap med palm, 48X66 cm. |
| | 465 Ernst Smith, olja, berglandsskap med by, 55X51 cm. |
| | 73 Ernst Smith, olja, strandparti med båt, 27X44 cm. |
| | 479 Ernst Smith, olja, båt i storm, krackelyrer, 62X89cm. |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 8428 D - SMITH, Ernst (1868-1945): Skärgårdslandskap, signerad, olja på duk, (...) |