Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 013 Sorentoro. S (b. Jakarta, 1934) Pura 1976 oil on canvas 55 x 65 cm signed (...) |
Technik | | Ol, Papier |
| | 063 Hoang An (b. Washington D.C, USA) The Mystery of Nature oil on paper 40 x (...) |
Technik | | Mischtechnik, Leinwand |
| | 003 Nana Banna (b. Bandung, W. Java, 1942) Chili - Chili 1993 mixed media on (...) |
Technik | | Radierung |
| | 027 Homberg, Dirk (Rotterdam, The Netherlands, 1885 - Amsterdam, The (...) |
Technik | | Pastell |
| | 017 Sambodja (b. Purworejo, C. Java, 1931) Wilayah Kebon Kacang 1991 pastels (...) |