ROBERT Paul Andre
1901 - 1977
Printemps, 7 mars 1935. |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell, Papier |
| | Paul André ROBERT (1901 1977). Paul André ROBERT (1901-1977). Printemps, 7 (...) |
ROBERT Paul Andre
1901 - 1977
Printemps, 7 mars 1935 |
ROBERT Paul Andre
1901 - 1977
Kander Waterfall |
| | Kander Waterfall Paul André Robert 1901, Orvin, Germania - 1977, Franţa 1925 (...) |
ROBERT Paul Andre
1901 - 1977
Landscape |
| | Robert Paul (Zimbabwean 1906 - 1979) Oil, Landscape, Signed & Dated '70, (...) |
ROBERT Paul Andre
1901 - 1977
Landscape |