NOWAKOWSKI Bogdan Bartlomiej
1887 - 1945
One floor up |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Farblithographie |
| | 'One floor up', Polish Poster, 1937 Bogdan Bartlomiej Nowakowski (1887 - 1945) (...) |
NOWAKOWSKI Bogdan Bartlomiej
1887 - 1945
Film Poster: "One Storey Up", directed by Leon Tristan |
Technik | | Lithographie |
| | Bogdan Bartlomiej Nowakowski (1887 - 1945) Film Poster: "One Storey Up", (...) |
NOWAKOWSKI Bogdan Bartlomiej
1887 - 1945
BORYSLAW, POLSKA |
Technik | | Plakat |
| | Sale 2498 Lot 123 BOHDAN NOWAKOWSKI (1887-1945) BORYSLAW, POLSKA. 1927. 39 (...) |
NOWAKOWSKI Bogdan Bartlomiej
1887 - 1945
Riksza z lat |
Technik | | Pastelle, Papier |
| | Bogdan Bartlomiej Nowakowski (1887 - 1945) "Riksza z lat 1940-43.', 1943 (...) |
NOWAKOWSKI Bogdan Bartlomiej
1887 - 1945
Idziemy na dzialke |
Technik | | Tinte, Papier |
| | Bogdan Bartlomiej Nowakowski (1887 - 1945) "Idziemy na dzialke", satirical (...) |