Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 6. Oiva Vuolas* Rantakalliot, öljy, sign. -53, 50x65 |
| | 8. Oiva Vuolas* Merimaisema, öljy, sign. -56, 49x64 |
| | 9. Onni Oja* Kersantti Naukkarinen, öljy, sign., 81x65 |
| | 10. Ilja Glazunov* Luostari, öljy, sign., 80x60 |
| | 11. Maalaus Asetelma, öljy, sign., 60x120 |