11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2017-05-24
93

GOLDART

Romania, Bucharest, 2017-05-24

Katalog der Auktionslose

"Masterpieces of Romanian paintings from private collections"

Anonym ausschließen
Gesamtsummen 93, Seiten 1 bis 19, aktuelle Seite 1
1900 - 1979
Moise înălțând șarpele de aramă
CONSTANTINESCU Mac 1900-1979,Moise înălțând șarpele de aramă,GoldArt RO 2017-05-24
Postennummer 50
Original (Signiertes Werk)
Holzschnitt
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 50: Mac Constantinescu (1900-1979) - Moise înălțând șarpele de aramă / (...)
1936 - 2013
La malul mării
PANAITESCU Ion 1936-2013,La malul mării,GoldArt RO 2017-05-24
Postennummer 41
Original (Signiertes Werk)
Bleistift, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 41: Ion Panaitescu (1936-2013) - La malul mării / At the seaside (...)
1897 - 1980
Flori galbene
MANDRU Ion 1897-1980,Flori galbene,GoldArt RO 2017-05-24
Postennummer 34
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand, Holztafel
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 34: Ioan Mândru (1897-1980) - Flori galbene / Yellow flowers Description: (...)
La plajă
COSTINESCU Augustin 1943-2021,La plajă,2003,GoldArt RO 2017-05-24
Postennummer 6
Original (Signiertes Werk)
Bleistift, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Datum des Werks
Lot 6: Augustin Costinescu (1934- ) - La plajă / At the Beach Description: (...)
Peisaj pe malul mării (La Movilă)
SZILAGY D,Peisaj pe malul mării (La Movilă),1920,GoldArt RO 2017-05-24
Postennummer 18
Original (Signiertes Werk)
Feder, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Datum des Werks
Lot 18: D. Szilagy - Peisaj pe malul mării (La Movilă)/ Seascape at Movilă (...)