11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2016-04-13
106

GOLDART

Romania, Bucharest, 2016-04-13

Katalog der Auktionslose

"Harmonies in Romanian painting"

Gesamtsummen 106, Seiten 1 bis 22, aktuelle Seite 1
1878 - 1956
Fair at Bazaca
IOANID Pandele 1878-1956,Fair at Bazaca,GoldArt RO 2016-04-13
Postennummer 30
Original (Signiertes Werk)
Feder, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 30: PAN (PANDELE) IOANID Târg la Bazaca/Fair at Bazaca tuș cu (...)
1915 - 1990
Landscape with green tree
Tomaziu Gheorghe 1915-1990,Landscape with green tree,1943,GoldArt RO 2016-04-13
Postennummer 31
Original (Signiertes Werk)
Aquarell, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Datum des Werks
Lot 31: GEORGE (GHEORGHE) TOMAZIU Peisaj cu copac verde/Landscape with green (...)
Piano
MOȚATU MYA STEURER 1906-1987,Piano,GoldArt RO 2016-04-13
Postennummer 32
Original (Signiertes Werk)
Kohlezeichnung
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 32: MYA STEURER MOȚATU Pianul/Piano cărbune/hârtie, semnat dreapta jos; (...)
Nude at the window
Vulcănescu Faust Mihu 1937-1994,Nude at the window,GoldArt RO 2016-04-13
Postennummer 35
Original (Signiertes Werk)
Feder, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 35: MIHU VULCĂNESCU Nud la fereastră/Nude at the window tuș cu (...)
The model
BLEI Nicolae 1949,The model,GoldArt RO 2016-04-13
Postennummer 11
Original (Signiertes Werk)
Tinte, Feder, Pinsel, Papier
Schätzungen
Auktionsbasis
Lot 11: NICOLAE BLEI Modelul/The model baiț cu pensula/hârtie, semnat stânga (...)