11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2014-08-04
74

GOLDART

Romania, Bucharest, 2014-08-04

Katalog der Auktionslose

"Arta plastica moderna si contemporana"

Anonym ausschließen
Gesamtsummen 74, Seiten 1 bis 15, aktuelle Seite 1
Sighișoara
MIRONESCU Stefan Virgil 1904-1985,Sighișoara,1960,GoldArt RO 2014-08-04
Postennummer 027
Original (Signiertes Werk)
Bleistift, Papier
Schätzungen
Datum des Werks
ȘTEFAN VIRGIL MIRONESCU (1904-1985) Sighișoara creion/hârtie, semnat, datat (...)
Fântână la Slobozia
ANONYMOUS,Fântână la Slobozia,1934,GoldArt RO 2014-08-04
Postennummer 030
Original (Signiertes Werk)
Aquarell
Schätzungen
EUR 150 - EUR 170
Datum des Werks
1934
20.00 X 16.50 cm
Fântână la Slobozia creion și acuarelă/hârtie, localizat Slobozia și datat 1934 stânga jos, semnat indescifrabil dreapta jos (T.A.P.) 20 x 16,5 cm
1911 - 1988
Mânăstirea Slobozia
urdareanu lelia 1911-1988,Mânăstirea Slobozia,GoldArt RO 2014-08-04
Postennummer 029
Original (Signiertes Werk)
Aquarell
Schätzungen
LELIA URDĂREANU (1911-1988) Mânăstirea Slobozia creion și acuarelă/hârtie, (...)
Actorul A. Pop Marțian
ANONYMOUS,Actorul A. Pop Marțian,GoldArt RO 2014-08-04
Postennummer 024
Original (Signiertes Werk)
Graphit
Schätzungen
EUR 180 - EUR 200
29.00 X 22.00 cm
Actorul A. Pop Marțian grafit/hârtie, semnat indescifrabil dreapta jos cu albastru (T.A.P.) 29 x 22 cm
Simboluri
PELMUS Stefan 1949,Simboluri,2003,GoldArt RO 2014-08-04
Postennummer 004
Original (Signiertes Werk)
Tempera
Schätzungen
Datum des Werks
ȘTEFAN PELMUȘ (1949-) Simboluri creion și tempera/hârtie colorată, semnat și (...)