Technik | | Tempera |
| | I. Doboşariu PE ULIŢĂ acuarelă şi tempera/hârtie, semnat stânga jos (T.A.P.) (...) |
Technik | | Aquarell |
| | RON 800 - RON 900 (EUR 187 - EUR 211) |
| | CAP DE TURC acuarelă/hârtie, nesemnat, perioada interbelică (T.A.P.) 17 x 13,5 cm |
Technik | | Tusche |
| | Alexandru Ţipoia ( 1914-1993 ) PORTRET tuş cu peniţa/hârtie, semnat şi datat (...) |
| | Dan Ialomiţeanu ( 1899-1979 ) CAFENEA cărbune/hârtie, semnat dreapta jos (...) |
Technik | | Lithographie |
| | Jean Alexandru Steriadi (1880-1956) PICTORUL ŞTEFAN LUCHIAN litografie, semnat (...) |