11246
GoldArt
Bucharest
Romania
2011-01-20
103

GOLDART

Romania, Bucharest, 2011-01-20

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Licitatia 61"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 103, Seiten 1 bis 21, aktuelle Seite 1
PE ULIŢĂ
DOBOSARIU I,PE ULIŢĂ,GoldArt RO 2011-01-20
Postennummer 28
Tempera
Schätzungen
Auszeichnung
I. Doboşariu PE ULIŢĂ acuarelă şi tempera/hârtie, semnat stânga jos (T.A.P.) (...)
CAP DE TURC
ANONYMOUS,CAP DE TURC,GoldArt RO 2011-01-20
Postennummer 29
Aquarell
Schätzungen
RON 800 - RON 900 (EUR 187 - EUR 211)
17.00 X 13.50 cm
CAP DE TURC acuarelă/hârtie, nesemnat, perioada interbelică (T.A.P.) 17 x 13,5 cm
1914 - 1993
PORTRET
Tipoia Alexandru 1914-1993,PORTRET,1945,GoldArt RO 2011-01-20
Postennummer 42
Tusche
Schätzungen
Datum des Werks
Alexandru Ţipoia ( 1914-1993 ) PORTRET tuş cu peniţa/hârtie, semnat şi datat (...)
1899 - 1979
CAFENEA
Ialomiteanu Dan 1899-1979,CAFENEA,GoldArt RO 2011-01-20
Postennummer 31
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
Dan Ialomiţeanu ( 1899-1979 ) CAFENEA cărbune/hârtie, semnat dreapta jos (...)
PICTORUL ŞTEFAN LUCHIAN
STERIADI Jean Alexandru 1880-1956,PICTORUL ŞTEFAN LUCHIAN,GoldArt RO 2011-01-20
Postennummer 23
Lithographie
Schätzungen
Auszeichnung
Jean Alexandru Steriadi (1880-1956) PICTORUL ŞTEFAN LUCHIAN litografie, semnat (...)