Technik | | Foto |
| | Sale A168 Lot 646 - 29 March 2014 10:00 Cartier-Bresson, Henri (...) |
Shanghai the City of Despair |
Technik | | Foto |
| | Sale A168 Lot 653 - 29 March 2014 10:00 Cartier-Bresson, Henri (...) |
Technik | | Kugelschreiber |
| | Sale A168 Lot 136 - 29 March 2014 10:00 Falk, Hans, Maler (1919-2002). Sign. (...) |
Technik | | Zeichnung |
| | Sale A168 Lot 584 - 29 March 2014 10:00 Giacometti, Albert - Larronde, O. Rien (...) |
Technik | | Holzschnitt |
| | Sale A168 Lot 152 - 29 March 2014 10:00 Heckel, Erich, Maler u. Graphiker (...) |