Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bleistift, Papier |
| | MARTIN LEWIS (american 1881-1962) "FROM HOBOKEN HEIGHTS" 1937. Edition of 14, (...) |
Technik | | Kaltnadelradierung |
| | MARTIN LEWIS (american 1881–1962) "MANHATTAN LIGHTS" 1931. Edition of (...) |
| | JAMES ABBOTT MCNEILL WHISTLER (american 1834–1903) "RIAULT" (THE WOOD (...) |
| | FRANK WESTON BENSON (american 1862–1951) "THE DORY FISHERMAN" 1927. Edition of (...) |
| | THOMAS HART BENTON (american 1889–1975) "PHOTOGRAPHING THE BULL" 1950. Edition (...) |