Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Målning. Hästporträtt. Signerad och daterad 1897. Olja på duk. 23 X27 cm. Skador/Damages |
Technik | | Farblithographie |
| | Färglitografier, två st. Signerade och numrerade. Ulrica Hydman-Vallien, 30 (...) |
Stilleben med kanna, skål och körsbär |
| | Jean Rosengren. Stilleben med kanna, skål och körsbär. Signerad. Olja på duk. (...) |
Delvis glaserat stengods med figur i relief |
Technik | | Flachrelief |
| | Väggplakett. Delvis glaserat stengods med figur i relief. Omärkt. 24x20 cm |
Technik | | Lithographie |
| | Max Walther Svanberg. Surrealistiskt motiv. Stensignerad. Färglitografi. 25x22 (...) |