10174
Crafoord
Lund
Sweden
2016-04-23
53

CRAFOORD

Sweden, Lund, 2016-04-23

Katalog- und Auktionsergebnisse

"April Auction"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 53, Seiten 1 bis 11, aktuelle Seite 1
I don't want this on my wall
ANASTASI William Joseph 1933,I don't want this on my wall,Crafoord SE 2016-04-23
Postennummer 9
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
Schätzungen
William Joseph Anastasi 'I don't want this on my wall'. Litografi. Signerad (...)
1916 - 2005
Untitled
RODHE Lennart 1916-2005,Untitled,1995,Crafoord SE 2016-04-23
Postennummer 10
Original (Signiertes Werk)
Lithographie
Schätzungen
Auszeichnung
Datum des Werks
Lennart Rohde. Signerad och daterad 1995, färglitografi. 76X56 (...)
Två getter
BOKLUND Johan Christoffer 1817-1880,Två getter,Crafoord SE 2016-04-23
Postennummer 11
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
Schätzungen
Auszeichnung
Johan Boklund. Två getter. Olja på pannå. Signerad à tergo. 17x28 cm. Något (...)
Landskap
KALLSTENIUS Gottfrid 1861-1943,Landskap,Crafoord SE 2016-04-23
Postennummer 12
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
Gottfrid Kallstenius. Landskap. Etikett à tergo med signatur. Olja på duk. (...)
1879 - 1951
Slättlandskap
JOHANSSON Johan 1879-1951,Slättlandskap,Crafoord SE 2016-04-23
Postennummer 13
Original (Signiertes Werk)
Ol, Holztafel
Schätzungen
Auszeichnung
Johan Johansson. Slättlandskap. Signerad. Olja på pannå. 40x66 (...)