Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Malerei |
| | Richard BJörklund. Motiv från Haväng. Signerad 1939, 63X46 cm. |
Technik | | Lithographie |
| | Bengt Orup. 4 st. Färglitografier. Signerade och numrerade. 25X23 cm. |
Skymningslandskap i snöskrud. |
| | Elis Lindgren. Skymningslandskap i snöskrud. Signerad och daterad 1903. Olja (...) |
| | Albert Abbe. Vy mot Landskrona. Signerad, olja på duk. 51x69 cm. |
Technik | | Lithographie |
| | Sture Johannesson. Färglitografi. Signerad och daterad 1973. EA nr 12/20. (...) |