Technik | | Druck |
| | Kopparstick 6 st, danska kungar, 32x21 cm. |
Zuschreibung | | Nachfolger |
Technik | | Druck |
| | Kopparstick, T. Bragg, efter G. Romney. 1827. 34x27 cm. Samt akvarell, sign. (...) |
| | Carl August Fahlgren, olja, skymningslandskap, 1859. 12x15 cm samt oljemålning (...) |
föreställande Madalena Strozzi |
Technik | | Druck |
| | Kopparstick, Marco Zignani efter Raphael, föreställande Madalena Strozzi, (...) |
Technik | | Druck |
| | Kistebrev, 2 st, Lund, 1759, 20x25 cm, fläckar samt små skador |