10174
Crafoord
Lund
Sweden
2014-03-22
49

CRAFOORD

Sweden, Lund, 2014-03-22

Katalog- und Auktionsergebnisse

"March Auction"

Anonym ausschließen
Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 49, Seiten 1 bis 10, aktuelle Seite 1
ARBORELIUS Måns,stilleben,Crafoord SE 2014-03-22
Postennummer 59
Ol
Schätzungen
Auszeichnung
Måns Arborelius, olja, stilleben med frukter och lök, 24X32 (...)
4 barn
BRANDT Erik 1901,4 barn,Crafoord SE 2014-03-22
Postennummer 85
Ol
Schätzungen
Auszeichnung
Eric Brandt, olja, 4 barn, 48X40 (...)
1929 - 1996
grafiskt blad
SEGOVIA Andres 1929-1996,grafiskt blad,Crafoord SE 2014-03-22
Postennummer 435
Lithographie
Schätzungen
Auszeichnung
Andres Segovia, grafiskt blad, 4/150, 39X33 cm samt osign. (...)
sydländskt motiv med fiskebåtar
HOLMBERG JACOBSSON Eva 1910,sydländskt motiv med fiskebåtar,Crafoord SE 2014-03-22
Postennummer 62
Ol
Schätzungen
Auszeichnung
Eva Holmberg-Jacobsson, olja, sydländskt motiv med fiskebåtar, 48X60 (...)
vårvinterlandskap
WALLSTEN Arne,vårvinterlandskap,Crafoord SE 2014-03-22
Postennummer 61
Ol
Schätzungen
Auszeichnung
Arne Wallsten, olja, vårvinterlandskap med kaffedrickande man, 53X64 (...)