| | Måns Arborelius, olja, stilleben med frukter och lök, 24X32 (...) |
| | Eric Brandt, olja, 4 barn, 48X40 (...) |
Technik | | Lithographie |
| | Andres Segovia, grafiskt blad, 4/150, 39X33 cm samt osign. (...) |
sydländskt motiv med fiskebåtar |
| | Eva Holmberg-Jacobsson, olja, sydländskt motiv med fiskebåtar, 48X60 (...) |
| | Arne Wallsten, olja, vårvinterlandskap med kaffedrickande man, 53X64 (...) |