| | Anders Österlind, olja, sydländsk bygata, 72X59 cm |
Technik | | Radierung |
| | 5 Helmtrud Nyström, färgetsning, 1972, 50X50 cm. Slagpris: 300 |
Mexikanskt landskap med man och åsna |
Technik | | Gouache |
| | 10 Lars Norrman, gouache, mexikanskt landskap med man och åsna, 10X17 cm. (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 12 Porträtt av ung man, olja, påskrift a tergo 'Målat af Lindh d. 25. April, (...) |
| | 14 Oljemålning, bergslandskap med boskap, 1800-t. 55X77 cm. Slagpris: 800 |