Technik | | Farbige Radierung |
| | 2 Antoni Clavé, färgetsning, 40X60 cm. |
Technik | | Lithographie |
| | 3 Lasse Åberg, litografi, 'Isbjörn', 41X56 cm. |
Technik | | Lithographie |
| | 4 Sven X:et Erixon, färglitografi, 19/260, 31X41 cm. |
Technik | | Malerei |
| | 14 Grafiskt blad, sign. och numrerat, 73X55 cm |
Technik | | Farbholzschnitt |
| | 15 Träsnitt, Japan, Ikumide Toshogu, 1889, 33X22 cm |