Technik | | Gouache |
| | DKK 2.000 - DKK 3.000 (EUR 269 - EUR 403) |
| | Ikon i tempera "Festdagsikon", (31x26cm) |
Technik | | Wandbehang |
| | Billedvev, 1600-tallet. (52x56cm) |
Technik | | Plakat |
| | Mogens BRYDER Plakat, lito. ”Med D.F.D.S. til Norge ” 1948 (92x63cm) Solgt (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Siebdruck |
| | Gunnar S. GUNDERSEN (1921-1983) F.serigr. 81/180 ”Komposisjon”, sign. -72. (...) |
Vinterlandskap ved Åsgårdstrand |
| | Even ULVING (1863-1952) Opl. "Vinterlandskap ved Åsgårdstrand", sign. (51x71cm) |