Antik figurkomposition med man i hästdragen vagn |
Zuschreibung | | Zugeschrieben |
Technik | | Zeichnung, Pappmaschee |
| | LOUIS MASRELIEZ Tillskriven, Antik figurkomposition med man i hästdragen vagn. (...) |
Technik | | Tusche |
| | JONAS FORSSLUND Tillskriven, Antika figurer i toga. Tusch och tuschlavering 25 (...) |
Rastande figurer vis stadens utkant |
Zuschreibung | | Zugeschrieben (Signiertes Werk) |
| | JEAN FRANCOIS CLERMONT Tillskriven, Rastande figurer vis stadens utkant. (...) |
Technik | | Aquarell |
| | FRITZ VON DARDEL 1817-1901, Humoristisk scen. Akvarell och tusch 11 x 16,5 cm. (...) |
Technik | | Tusche |
| | CARL AUGUST EHRENSVÄRD Tillskriven, Antik figurscen. Tusch och tuschlavering (...) |